| Gego a întrebat:

Credeți că este posibil faptul ca în urma războiului din Ucraina, această țară să fie împărțită în două : Ucraina de Vest și Ucraina de Est, la fel cum s-a întâmplat cu Coreea; având în vedere faptul că Rusia nu va accepta să iasă învinsă din acest război, plus că are bomba atomică și este un stat extrem de orgolios, ajutorul dat Rusiei de către China - care este un colos economic și determinare Occidentului/NATO de a ajuta pe cât de mul posibil Ucraina? Cum credeți că se ve termina totul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte greu de spus cum se va termina.
In orice caz, daca razboiul este castigat partial de Rusia aceasta o sa incorporeze si Donbasul, asa ca nu vor fi doua Ucraine.
Daca este castigat total este posibil sa incorporeze si sudul, in rest ar putea pastra Ucraina ca un stat aliat, de genul Belarus.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu renunta pana nu ocupa definitiv ucraina, daca moare putin razboiul se va sfarsi, bomba atomica e un caz rar pentru ca toti vor bombarda si ar insemna sfarsitul lumii. China vrea razboi cu taiwan i-a venit lu xi pin alta idee acum, coreea cu japonia s-ar bate dur. In cel mai rau caz acum Rusia dezvolta inca 52 bombe atomice satan 2, daca are curaj sa le arunce America la randul ei va bombarda rusia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spun alții, nu eu, îi găsești peste tot pe Internet, în toate limbile.
Donețk, Lugansk și Crimeea, de acolo rușii nu mai ies. Din restul vor ieși, după negocieri, la sfârșitul războiului.

| Ultimulom1 a răspuns:

Toți ucrainenii sa plece in vest, sa i lase pe ruși în est, să trăiască acolo până îi va lua Satan