| Henrypericolpublic a întrebat:

Care credeti că o să fie deznodămantul dintre toată problema cu Rusia si Ucraina?
Oare vom lupta si noi în Razboi?
Oare se vor implica China si North Korea in ajutorul Rusiei?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita-te pe harta, ca Romania nu este in Asia si nici intre Ucraina si Rusia, deci nu are de ec sa fie implicata.

| Henrypericolpublic explică (pentru Violleta2022):

Auzisem ca avem un contract semnat cu Ucraina in care ii sprijinim cu armament si dara ar fi implicata in razboi ar trebui si noi sa ajutam plus ca suntem bază americana de aia intrebam

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă urmărești ultimele știri, afli că Rusia și-a retras trupele de la granița cu Ucraina.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e vai de steaua ei, daca ne ataca Rusia in 30 de minute suntem gata. Cine e atat de prost incat sa lupte pentru tara asta de 2 bani.

| rapandula a răspuns:

Nu stiu in ce lume te-au adus ciupercoasele alea dar trebuie sa te trezesti la realitate prietene. Mai si faci de ras poza aia de profil. Analfabetii romani conspirationisti au spus ca vine mare razboi iar dupa ucrainieni urmam noi. Eu v-am spus si verifica raspunsurile mele inca de cand era amenintarea, ca este doar un joc de intimidare al Rusiei asteptand o greseala de-a lor pentru a face ceva. Am spus ca nu va fi nimic grav, CEL MULT va fi ca in cazul Crimei cand au luat-o cu forta. Acum rusii s-au retras. Analfabetii au mai avut dreptate? Acum nu mai comenteaza niciunul. Le-am scris dupa ce s-au retras, unul n-a mai comentat. Toti cu coada intre picioare. Analfabetii romani conspirationisti au dat-o in trecut si in vaccine si boala. Britanicii au facut destul de multe vaccine, peste 45 de milioane. La vara au sanse mari sa revina la normal. Noi romanii care raspingem vaccinul pe motive stupide... Chiar daca s-ar incalca unele reguli si drepturi, eu cred ca ar fi necesara obligarea vaccinului. Nu poate avea drepturi un om analfabet. Nu se poate pune o tara intreaga in pericol pentru un numar considerabil de analfabeti. Sa se faca proces împotriva lor si sa se decida obligarea de a face vaccin.
Chestia cu tratatul, de unde ai auzit-o? Cumva de la analfabetii romani conspirationisti sau de la mafia conspirationista mass-media? Nu mai crede tot ce circula intr-o tara plina de analfabeti.