| Weider a întrebat:

Coreea de Nord e cu China, Coreea de Sud cu America, unele tari din Europa e cu NATO, America e cu NATO, Nostradamus zice ca va fi un al 3-lea razboi mondial. Americanii au trimis navele. Bun intrebarea e: va incepe un al 3-lea razboi mondial? Daca va declansa o bomba atomica care contine bacterii, cum ne aparam de el?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai al 2-lea razboi mondial nu a fost cu bombe nucleare (a fost dar la sfarsit cand americanii au bombardat hiroshima si nagasaky pentru ca atunci bombele nucleare erau la inceput). nu e chestia sa ucida cartofii dar daca nu vor mai fi raze solare nici plantele nu vor mai creste si ne vom bate pe mancare si o sa ajungem sa ne mancam unii pe altii. e drept ca a fost foamete si in al 2-lea razboi mondial insa nu vreau sa-mi imaginez ce va fi al 3-lea cand tot cerul va fi acoperit de nori radioactivi de cenusa.

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Bomba atomica nu contine bacterii (aia sen umeste arma biologica). al 3-lea razboi mondial va fi un razboi nuclear care va creea iarna nucleara (va fi rezultatul cantitalor mari de fum si funingine care vor ajunge in stratosfera si razele soarelui nu vor mai ajunge pe pamant). mai pe scurt al 3-lea razboi mondial va fi sfarsitul lumii pentru ca daca nu vom muri in razboi, vom muri de foame.

| Weider explică (pentru al3xander):

Al 2-lea razboi mondial a durat 7 ani, daca nu gresesc. Cum au supravietuit? De ce sa murim de foame? Nu cred ca ar merge sa ucida cartofii din gradina locatarului civil.

| Weider explică (pentru al3xander):

Ai dreptate, sa speram ca nu se va intampla asta. Oricum ceva grav va fi la cum a evoluat prostia de a ucide in masa.

| al3xander a răspuns (pentru Weider):

Pai al 2-lea razboi mondial nu a fost cu bombe nucleare (a fost dar la sfarsit cand americanii au bombardat hiroshima si nagasaky pentru ca atunci bombele nucleare erau la inceput). nu e chestia sa ucida cartofii dar daca nu vor mai fi raze solare nici plantele nu vor mai creste si ne vom bate pe mancare si o sa ajungem sa ne mancam unii pe altii. e drept ca a fost foamete si in al 2-lea razboi mondial insa nu vreau sa-mi imaginez ce va fi al 3-lea cand tot cerul va fi acoperit de nori radioactivi de cenusa.