| Gabbriell a întrebat:

Credeti ca exista sansa reala de un conflict armat intre Federatia Rusa si Romania avand in vedere tensiunile, amenintarile din prezent? Scutul antiracheta (marul discordiei)

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu. Suntem și în NATO și UE. Avem protecție.

| Gabbriell explică (pentru T0T):

Ma tem ca nu ne putem baza pe asta.

| William a răspuns (pentru T0T):

NATO si UE au tot interesul sa ne apere tara rolling on the floor.

| T0T a răspuns (pentru William):

Au. Suntem punct strategic, mereu am fost.

| Doub a răspuns:

Am avut parte de doua razboaie mondiale oribile.
Suntem in secolul 21.
Presupun si sper ca oamenii s-au desteptat putin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Spera tu in continuare oh go on

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff.

| MskDesign a răspuns:

Doar cu conditia ca Rusia sa vrea un alt razboi mondial si cred ca nu este dispusa pentru moment.

| RobertMoon a răspuns:

Nu, deoarece armata romana are foarte putini soldati in comparatie cu Rusia, iar in eventualitatea unui confict armat ar fi decimata, gandeste-te ca armata romana reprezinta 1% din numarul soldatilor rusi actuali.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabbriell explică:

Eu unul nu cred in "alianta" nu cred ca vor da doi bani pe noi daca Doamne fereste... Sunteti constienti ca Romania e doar un pion ca le facem jocul unor straini care au interese... Nu exista protectie!