| suffarstar a întrebat:

Credeti ca Koreea de Nord va ataca SUA? Va avea vreo sansa sau e sustinuta din spate de China sau Rusia?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa atace, sunt doar amenintari, cum au fost destule pana acum. Si nici n-o sa fie sustinuta prea mult de China sau Rusia.

| Mosotti a răspuns:

Nu va ataca nici o SUA ca nu ii lasa China si nici Rusia, nu au nevoie de probleme inutile. Nu uita ca, Kim e lasat sa faca ce vrea el acolo de China.
China are interes ca regimul sa existe ca sa fie tampon intre SUA si ei, sa nu vina SUA sa puna arme in granita chinei in caz ca SUA ar cuceri Coreea de nord, ar baga "democratia" si NATO acolo.
La minea prostului ala de Kim, ar ataca poate, dar s-ar sfarsi lumea, ca ar da si ala cu nucleare si ce iese?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asta ar fi singura şansă. laughing Să fie susţinută de China şi Rusia. Şi poate alte câteva ţări care s-au săturat de mizeriile americanilor.

| suffarstar explică (pentru anonim_4396):

Ce mizerii? Au trimis elicoptere cu hrana in multe zone sarace ale lumii. thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru suffarstar):

Ce drăguţ din partea lor. Fiecare american ar merita să aibă o statuie în toate ţările din lume.

Hrană... dar oamenii morţi din cauza acestora? Oamenii care au suferit şi suferă în continuare din cauza lor? Frate, nici nu mai continui că sunt prea multe de spus. Oricum, puteţi sta toţi liniştiţi, că n-o să avem parte de niciun război sau ceva de genul.

| Bulbi a răspuns (pentru suffarstar):

E ca si ti-ar da cineva o palma si dupa ti-ar cere scuze...Nu trebuia s-o faca de la inceput daca nu vroia nu?

| suffarstar explică (pentru anonim_4396):

Adevarul e ca 1 sin 4 americani sunt obezi pe cand in Africa http://www.semneletimpului.ro/new/pictures/africa_1_400.jpg