| GulDan a întrebat:

Cine credeti ca va ajunge presedinte?

Si Cine credeti ca ar trebui sa ajunga presedinte?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Jos cu Poanta! Jos comunismul! Daca iese individul asta, o sa ajungem iar sub papucul rusilor, care-s niste hotomani rupti in coate.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciunu nu merita sa fie presedinte, oricum o sa lucrez pentru austrieci nu am treaba cu romanii.

NOname
| NOname a răspuns:

Iohannis merită să fie preşedinte şi Iohannis cred că va fi.

Mita electorală lui Ponta, o parte din ea:
http://youtu.be/6j33TewSlC0

https://www.facebook.com/....../photo.php

Nu ştiu ce spun sondajele psd-iste, trase de păr şi menite să intimideze, dar ţara strigă aproape unanim: Jos Ponta!

http://www.tpu.ro/......a-jigniri/

Însă toate babele de la ţară, care pun ştampila unde le spune popa, primarul, vreun nenea cu mita electorală, toţi prostiţii de antene3 şi românii-tv, toţi nostalgicii după comunism, toţi naivii care cred orice li se promite, toţi puşcăriaşii, corupţii şi analfabeţii...tac şi votează prost, nici ei nu prea ştiu de ce. Mai bine ar sta acasă, decât să pună în pericol viitorul României.

http://www.simonatache.ro/......-iohannis/

Un om cu un dram de bun simţ, s-ar da la o parte şi ar lăsa pe cineva capabil să conducă ţara. Ponta, în schimb, apelează la toate ticăloşiile posibile, doar-doar mai fură nişte voturi.

Iohannis, pe de altă parte, mă surprinde din ce în ce mai plăcut şi cred că încrederea oamenilor în el creşte pe zi ce trece.

http://www.tpu.ro/......ina-4.html

Dacă ne mobilizăm, avem toate şansele să-l dăm pe Ponta jos: azi la proteste (pe la 18:00), în 16 la vot (şi de va fi nevoie, şi la revoluţie).

| Alphawolf a răspuns:

Iohannis trebuie... si tot el cred(si sper ca) va iesi presedinte. E barbat, destept si sincer, stie cat si cand sa vorbeasca.
Ponta este un papa lapte, speriat si mitoman.

| VadTot a răspuns:

Din pacate si nefericire Noul presedinte al aceste i triste tari
Care se zbate si se chinuie de mai bine de 24 ani sa traisca intr o asa zisa democratie fericita se pare ca masinaria adica cu siguranta Masinaria securisto comunista de dinainte de 89" Este mai activa mai bine ca niciodata. Doar daca te uiti la cate televiziuni Gen Antena 3 Romania tv ..Ai sa vezi cata propaganda suta la suta comunista! Daca nu ma crezi incearca sa cauti pe undeva pe net cum era la tv si prin putinele ziare inainte de 89"

Deci din pacate si nefericire victoras ponta va ajunge noul presedinte al! Romaniei!

| RAY a răspuns:

Ponta,cred ca ar trebui sa ajunga un om care nu are 6 case din metidati nici unu care propiul partid e plin de hoti comunisti, nu ai ce alege ambi is la fel, e trist ca nu utem alege un roman chiar asa suntem ca natie avem nevoie de un neamt, pacat, sunt curios in Germania un roman canditat la presendentie ar fi fost votat de un neamt? nu pentru ce ei cred despre romanii ca sunt tigani cu accent italienesc, pacat

| Duucu a răspuns:

Cred ca Tonta va ajunge presedinte.
Cred ca Iohannis ar trebui sa ajunga presedinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca Poanta va ajunge presedinte.
Dar eu unul vreau foarte mult sa castige Iohannis. Iohannis e cel care ar trebui sa fie presedinte.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis
O alta varianta care era sa fie presedintele mai bine Amaritei chiar il ador pe el, si ca barbat e frumos nu a facut el campanie si alte.
Amaritei era mai serios decat toti, iar Iohannis mi-se pare prea bun ca presedinte nu dl Monta care minte de 1000 de ori.

| nechiforboss a răspuns:

Cred ca Ponta va ajunge presedinte(din pacate)desi agreez varianta propusa de el pentru functia de premier(Tariceanu).La Iohannis nu-mi prea convine ca nu a putut explica intr-un mod concret toate lucrurile(averea sa, programul sau de guvernare in caz ca ajunge presedinte)Deasemenea nu-mi convine alianta pe care o reprezinta.Pe de alta parte nu agreez nici personajul Ponta si toata ''masinaria'' care se invarte in jurul sau, motivele nu cred ca mai trebuie specificate. Cred ca o varianta buna de presedinte ar fi fost Tariceanu sau Corneliu Vadim Tudor!

| HenryHorn a răspuns:

Ponta castiga alegerile, diferenta de procente este prea mare intre el si Iohannis. Dar cred ca Iohannis ar trebui sa fie presedinte.

| RobyGaby17 a răspuns:

Eu consider că Iohanis ar trebui sa iasa presedinte happy spun asta pentru ca il cunosc, am rausit sa stau cu el la masa si pare un om cumsedate din toate p.d.v. Plus ca orasul Sibiu e un oras fabulos! Ar trebui sa-l vizitezi!
Eu nu te oblig sa-l votezi pe Iohannis, doar ti-am dat un sfat, acum. voteaza ceea ce simti tu!

| GulDan explică (pentru RobyGaby17):

Da stiu ce zici si mie mi se pare un om de treaba inca de prima oara de cand l-am ascultat. Dar din pacate Ponta are sanse mai mari ca a mintit si v-a mai minti si multi oamenii neinformati deasemena cred tot ce zicesad

| Manea_Danut_1995 a răspuns:

Iobagg presedinte! Trăiască catapulta!