| Kornuletz540 a întrebat:

Credeți că partidul A.U.R. reprezintă un pericol în viața politică românească la fel de mare cum a fost Mișcarea Legionară în anii '30?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici pe departe, sunt alte vremuri acum si nici ei nu sunt atat de violenti ca legionarii, este doar violenta verbala si tracasare.

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cînd o să aibă AUR personalitățile care au fost în Mișcarea Legionară, atunci o sa ii poți compara cu ei. Deocamdată, sunt la polul opus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu. Pe vremea aceea cei ce erau în mișcare, credeau în ceva, cei de azi se fac că fac.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Și-au pierdut o mare parte din votanți, când au trecut de la "gripa nu există" la "nu e nici un război în Ucraina".
Au și proștii noștri o limită laughing

| Drimmero a răspuns:

E un partid infiintat si finantat de rusi, sunt zeci de partide d-astea prin Europa care sunt menite sa divizeze UE si NATO. Mare atentie cu cine votati, astia cu prima ocazie ne vor scoate din UE si NATO, nu in mod direct, dar vor servi intereselor rusilor atat timp cat vor sta la guvernare si vor manipula prostii sa voteze scoaterea tarii din cele 2 organizatii importante fara de care Romania nu ar mai exista. Simion, sosoaca si restul lacheilor din aur sunt doar niste papagali rusofili, prostituatele lui putin.

| Holiday a răspuns:

AUR exista doar pentru ca trebuie sa aiba si imbecilii un lider.
Da, reprezinta un pericol atata timp cat statisticile arata ca 43% dintre romani sunt analfabeti functional. Deci exista un segment destul de mare din populatie care ar putea pune botul la ideile imbecililor astia.

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

Vazusem in niste sondaje ca aproximativ 30% din romani ar sustine aur, cam asta e marja si prin Europa pentru sustinerea partidelor extremiste. Ar fi o minune daca aur inca exista pana la urmatoarele alegeri, daca rusii pierd razboiul pana atunci dispar toate lichelele astea.

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Sa nu exageram. Nu vor avea niciodata 30%. Dar un 20% e posibil sa atinga. Romania nu duce lipsa de imbecili. Doar ca va fi doar un balon de sapun, cum a fost si mizeria de Romania Mare a cretinului de Vadim.

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

E mult si 20% avand in vedere ca lumea nu prea mai merge la vot. Sa nu uitam ca exista psd-ul care si asta e dupa chipul moscovei, dar de la un timp s-au mai dat si ei pe brazda, nu le mai dau rusii fonduri. Adevarul e ca nu prea mai ai cu cine vota, o sleahta de hoti in toate partidele, se cearta toti pentru leafa mare, isi gasesc unii altora dosare, e prea mare foamea, nu se mai satura de cat au furat si cat vor sa mai fure. Sunt curios ce partide vor mai aparea la urmatoarele alegeri, dintre toate pana acum am ales raul mai mic mereu la voturi.

Cat despre Vadim, ala nu era sanatos, insa romanii l-au ales pe criminalul de Iliescu in locul lui, poate ca vadim era raul mai mic. In momentul ala dar si in momentul actual unirea Moldovei cu Romania e imposibila, nu stiu de ce mai incearca reluarea subiectului, au prea multe probleme basarabenii, le avem si noi pe ale noastre, ar fi haos mai mare.

| Holiday a răspuns (pentru Drimmero):

Cu toate pacatele lor, totusi mizeria de PSD ne-a bagat in NATO si in UE. Probabil singurele lucruri bune facute pentru Romania.
Vadim nu era raul mai mic. Din fericire, situatia era destul de clara si nu am fost nevoit sa-l votez pe Iliescu in 2000. hee hee

Tocmai pentru ca lumea nu iese la vot obtine mai mult AUR. Si-au creat o adunatura de imbecili care chiar cred in mizeria asta, si care vor merge sa voteze. Pe cei mai putini fanatici o sa si-i recupereze PSD-ul in anul electoral cu cateva pomeni.

| Drimmero a răspuns (pentru Holiday):

PSD-ul a dat cu o mana Romaniei si a luat cu 10, intrarea noastra in UE si in NATO a fost ceva unic, ala a fost momentul, daca nu o faceam atunci nu cred ca mai intram vreodata, americanii au tras de noi sa intram si am profitat de moment cum am facut in toata istoria. Eu zic ca o contributie la intrarea in NATO am avut-o pentru deschiderea la Marea Neagra, punct foarte strategic pe flancul estic al Europei, dar a fost si cadoul americanilor pentru noi pentru ca le-am permis celor din NATO patrunderea avioanelor de lupta pe teritoriul Romaniei in 99 cand a fost razboiul din Kosovo.

E chiar de ras cum a pierdut psd-ul popularitate in fata aurului, psd in momentul de fata chiar arata a partid demn de pilda bunului samaritean fata de aur...iar asta e de plans.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Cred ca puteai sa raspunzi fara sa jignesti.

| LordCristobal a răspuns:

Deocamdata nu e un pericol dar daca ajung la guvernare ar fi un mare pericol pentru tara noastra.AUR e un partid finantat de rusi si daca castiga toata puterea politica Romania o sa fie o tara aservita Rusiei.

| helpforyou a răspuns:

In nici un caz. La momentul acesta nu reprezinta mare lucru. Dupa cum se vede este partidul care nu are decat un om. Restul nu conteaza in viata politica de la noi. Este normal sa primeasca voturi in perioade de criza, cum avem noi acu, dar in rest nu ar avea sanse sa intre in parlament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil, liderul aur Simion ala chiar il copiaza pe un fost lider al legionarilor.
Ideea e ca si ei ca si restul asteapta sa puna mana pe ciolan.