| alina030206 a întrebat:

În unele ţări, adolescentii au locuri de muncă în timp ce acestea sunt încă studenţi. Credeţi că aceasta este o idee buna?

3 răspunsuri:
| happy_7964 a răspuns:

Da! In felul asta nu inveti numai carte, dar stii si ceva practic, capeti experienta, afli si ce e responsabilitatea si poti avea banii tai de buzunar, pe care vei invata sa ii cheltui cu cap pentru ca sunt bani munciti de tine.
Trebuie insa sa stii cand sa te opresti din munca si sa te preocupi cat mai mult de carte.

| CDelia a răspuns:

Asa mai usurezi si bugetul familiei.

| alina030206 explică:

Nu mai raspunde-ti la intrebarea asta.