| intelectualul a întrebat:

Credeti ca romanii sunt in general conservatori? In special cand vine vorba de religie, orientare sexuala, nationalitate, culoarea pielii samd.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Unii români sunt conservatori. Greu de spus dacă "în general".
Cert este că politicienii se folosesc de asta pentru a obţine voturi (vezi dărnicia guvernului pentru corporaţia ortodoxă română şi afişarea lângă înalţi prelaţi) de la naivii înguşti la mine (conservatori).

| KodrutZ a răspuns:

Din pacate, "conservatori" e un termen mult prea blind. "Inapoiati" ar fi mai adecvat.

| PetreConstanta a răspuns:

Multi chiar ffff multi sunt oameni fara Dumnezeu - conservator - greu cuvant pentru cine-l intelege