| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca Traian Basescu mai merita un mandat la presedintia Romaniei? Sau trebuie un nou presedinte?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Atata timp cat nu o sa ajunga si omul de rand sa simta ca s-a facut ceva pentru tara, pentru popor, ceea ce il include si pe el...cat nu o sa vada el ca a mai crescut cu un banut pensia, salariul...cand o sa vada ca inca mai e strada/autostrada/drumul ala micut pe care merge zilnic un santier, si nu se poate pasi fara sa simti fiecare groapa...va dori continuu un nou presendinte...Se doreste un om care sa faca de toate pentru toata lumea, insa nu se gaseste nimeni ca anumite lucruri pe care le cer nu tin neaparat de presedinte... daca a crescut euro si automat sar si preturile in aer, TVA-ul sau mai stiu eu ce...nu cred ca presedintele e vinovat pentru asta...insa vocea poporului e cea care decide.si daca cutare il prefera pe respectivul candidat...fie ca a facut sau nu ceva, el tot pe ala il va vota...si ce folos ca spunem noi k vrem un alt presedinte...Ar trebui poate ca fiecare sa incerce in felul sau sa faca mai multe pentru tara, si poate astfel s-ar mai schimba si presedintele(sau felul sau de a fi...).In fond degeaba e unul bun... daca sunt atatia zeci de rai in jurul sau...inevitabil il vor schimba

19 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Chiar daca noi nu vrem acest lucru, tot Traian Basescu va castiga alegerile, de ce? o sa vedeti ca eu nu mint.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ sabyna

Cati ani ai? Optimismul tau ma face sa cred ca inca stergi cu coatele bancile scolii gimnaziale.

Avem candidati cu coloana vertebrala? Eu nu descopar decat celenterate si protozoare.

| mariazet45 a răspuns:

Nu, oricine dar nu Basescu.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu stiu daca Basescu mai merita un mandat sau nu dar cu siguranta noi romanii meritam o clasa politica decenta, care sa nu ne mai umileasca cu scandaluri, taxe peste taxe, dispret, nesimtire si hotie. In 20 de ani n-am primit decat promisiuni si minciuni. Nu consider emigrarea ca singura conditie pentru a trai decent. Interesant este ca niciunui politician nu-i este frica de furia poporului. Oare au uitat istoria? Categoric ne trebuie un alt presedinte si un guvern de specialisti nu de politicieni (si depolitizarea tuturor institutiilor statului). La noi si portarul este membru de partid, altfel sta dincolo de poarta.

| antonius74 a răspuns:

Dintre candidatii actuali as fi de acord cu oricare, in afara de basescu si oprescu (ati vazut cum era aclamat, zici ca era ceausescu...)-si numele o zice "opresc"...

| LuS[z] a răspuns:

Cu siguranta nu basescu! Doar ca ori ca e el ori ca vine altul tot aia o sa fie

kratos
| kratos a răspuns:

Un nou preseinte tanar care doreste sa ajute tara as vrea dar....traim in rromanica straight face.

| vio a răspuns:

Nuuuuuuuuuuu in nici un caz...prosteala pe fata...

| clawss a răspuns:

Nu cred ca mai are o alta sansa!

| flysky a răspuns:

Spre surprinderea voastra o sa iasa tot base. Mie mi-e indiferent, oricine ar fi presedinte tot o tara de cac*t ramanem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va uitati mult pe realitatea si pe antene, veti fi tentati sa spuneti, nu, insa daca incercati sa ganditi singuri veti avea placuta surpriza sa il mai votati inca o data. din punctul meu de vedere, DA, merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine s-a gandit cineva?
cine e basexu' asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine tiger.cine? da un nume de om integru, patriot, cinstit, si altruist.care vrea sa ofere totul natiei noastre, fara sa-l intereseze clica politica si clientelismul.ci propasirea natiei romane si ridicarea numelui de roman acolo unde merita.arata-mi unul care nu seamana cu un personaj din caragiale. unul care vorbeste din inima, ca om pentru oameni nu ca o jigodie pentru fraieri, ca eu daca as fi, as fi un tiran. dar unul DREPT.as fi un conducator de oameni nu un satrap si un calau. dar vezi tu.in privinta asta santem multi dar prosti. iar jigodiile sunt si multe si puternice.ca noi le dam puterea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu doreste ceea ce este bine exclusiv pentru dansul si familia lui. il doare in cot de tara si popor. Minte cu nerusinare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SINCER, nu merita. E greu sa fi perfect, insa credibil e cel mai simplu.Basescu e un mare mincinos.Nu-l mai crede nimeni nici cand graieste adevar...

| Sabwy a răspuns:

O sa avem un nou presedinte. Unul mai cu coloana vertebrala... Nu unu care isi bate joc de Romania!

| 2cute a răspuns:

Cred ca ar trebui sa avem un nou presedinte waiting

Nu pe Basescu [-x

| adela_5697 a răspuns:

Buna intrebare. Eu consider ca nu, dar cine merita un mandat la presedintia Romaniei? Nici o persoana de bun simt, capabila, inteligenta si cu veleitati de politician nu a aparut, inca, in peisajul nostru politic.