| cookie_1240 a întrebat:

Credeti in legea Cojocaru? (mama e innebunita dupa legea asta si ma terorizeaza si pe mine)
Ideea mi se pare interesanta desi nu prea cred in ea
Ce spuneti?

41 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Legea Cojocaru dupa mine ar fi fost extraordinara daca s-ar fi aplicat imediat dupa revolutie. Acest profesor universitar american de origine romana, a propus acoperirea monedei nationale (pentru a o face direct convertibila ) in argint, pentru ca avem aceasta posibilitate. In aur nu putea fi acoperita deoarece tezaurul nostru a ramas la rusi si nu se intrevede vreo posibilitate de restituire.
Dar acum e cam tardiv, deoarece ne pregatim pentru trecerea la euro.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu daca poate fi aplicata la noi.

| EUSIATIT a răspuns:

Da mi se pare interesanta desi nu am urmarit asa mult. Dar sincer acum cind si au facut buzunarele maricit sacii guvernantii si cei care au furat si acum nu le convine impozitarea averilor.Cred ca fiecaruia din cei saraci le ar prinde bine o suma de mani pentru asi acoperi datoriile. dar.

| trabardie a răspuns:

Ar fi ceva daca s-ar promulga...sa speram

| cookie_1240 explică:

Legea Cojocaru e legea aia despre care urla ala Barbu la OTV... big grin
Barbu ala cu hartie lipita pe toti peretii studioului rolling on the floor

| arhivistu a răspuns:

Vrajeala, asta ii mason sa fim seriosi

| marius_7009 a răspuns:

Cate semnaturi ati strans pentru legea Cojocaru...si apropo.cojocaru e roman, roman nu american,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proiectul de lege e prastie. E ceva de folosit la baie cand nu mai ai hartie igienica. O asemenea lege ar putea scrie si un elev de liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vom reusi daca vom da dovada de solidaritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credem in legea cojocaru, dar nu prea pare sa fie adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti bogatii Romaniei sau inbogatit prin furt dar aici in tara toti fura asa ca nu e de mirare dar asta e o buna incercare poate iese ceva. Ce e asta OTV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmareste comentariile
http://economie.hotnews.ro/......lament.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, legea e buna si in folosul romanilor. Dar ma intreb oare va putea trece de cei de sus? ca tot ce afost si e nevoie in folosul romanilor e f f greu aplicabil in Romania.Ma indoiesc ca va avea castig de cauza in fata celor fara grija de maine, dar cu grija ce vor baga maine in traista dela stat-pe furate.Om trai sper si-om vedea. Sper sa ia foc toti romanii ca altfel moare in fasa, ca multe alte legi pentru omul din Romania...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie constituit uncolectiv capabil format din contabili si avocati care sa lupte pentru aceste drepturi formand o echipa din care sa le rezulte munca lor de imteres pentru romani in dreptsi in plus facuta o asociatie de la care sa rezulte si munca lorpentru care s-au luptatca un fel de indemnizatie de plata pentru aportul adus natiunii ca totul are un scop pentru viitorul tari numind sloganul noi ne vindem tara pe nimic inclusiv propriile averi in drept mostenite la care fapt guvernulsi cei care au avut bani le-au cumparat cu bani necontrolati indiferentde unde provineau s-au facut oameni d-ea gata bogati inseland poporulsi neinstiituind legile mai ales politicienisi guvernanti s-au facut oameni peste noapte trebuie facuta o comisie speciala care sa nu aiba relatii cu guvernul sau aliatii si sa se descurce in interes propriu pentru viitorul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat de mic ar fi poporul un om nimic n-ar egala valoarea lor ar fi triunfala doar daca un luptator le-ar rezolva in scopuri pasnice si cinstite problemele unui popor care se zbate-n saracie si nu gaseste ajutor sarind mereu in sprijinul tuturor sa-i fie viata cu prisosinta mai mult decat al unui erou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o lege buna, dar nu prea cred ca va trece.
Trebuia sa se intimple mai de mult asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare tare alambicata aplicarea ei(a legii), nu va ramane decat la stadiul de sfiss cat timp Caracatita mai marilor nostri va domina tot ce misca politic, social si economic.Si inca ceva, ce s-a intamplat la Cuponiada se va intampla si la Cojocoriada...colaps infantil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce toata este asa speriata de acele persoane care s au imbogatit de pe urma noastra? Nimeni nu crede in nimic in tara asta ...Cu o astfel de gandire nu v-om rezolva niciodata nimic.
Toti se plang dar nimeni nu spune gata de azi imi bag **** in voi cu impozitle voastre.Romanii sunt manipulati prin intermediul Mass media. De ce aveam atatea televiziuni? Ne place sa "Ne informam" dar ne informam cu ce vor ei sa ne informam.Adica noi tr sa stim exact ce vor ei.Cauta pe video.google.com Filmul Network
http://video.google.com/videoplay? docid=216105531921215883&ei=o-FsS6LXCZnC-QawhtnbBg&cu=network#
Ca sa puteti intelege ce inseamna Mass Media si de ce televizorul este o mare spalare de creier.Radem de americani ca sunt inculti grasi lenti si stupizi de amuzanti dar nu suntem departe de acestia. Educati va singuri daca vreti sa descoperiti adevarul. Lasati stirile de la ora 5 si restul de emisiuni (iluzii) si cititi daca tot aveti acest fluviu de cunostinte numit INTERNET.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O singura intrebare. Daca se aproba legea Cojocaru, cine va plati datoria externa si interna a Romaniei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se aproba, cine va plati datoria externa a Romaniei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e o lege buna sa treaca in parlament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca legea Cojocaru ajunge in Parlament nu trece! Doar prin referendum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos basescu ultimu comunist, asta e solutia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dar cineva in tara asta mai gandeste ? Dar v-ati gandit macar rational ininte de a intra in euforia celor 20000 euro? Cititi aici si o sa va ganditi de doua ori inainte de a mai sustine aceasta lege : http://adevaruldesprelegeacojocaru.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o chestie proletara gen trompeta.
numa buna de facut valuri de sezon,
altminteri o tampenie de proportii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sper ca va fi aplicata legea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare buna ideea aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt total de acord si sper ca sa fie aprobata acum vom vedea noi ce va fi asta va fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.autob.ro