| Kidoo24 a întrebat:

Cu o alcolemie de 1, 68 la mie in aerul expirat ce sanctiuni se aplica?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG nr.195/2002, art.87, daca alcoolemia a fost de peste 0, 80 la mie, fapta constituie infractiune si pedeapsa este inchisoare de la 1 an la 5 ani. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti ia permisul cativa ani + amenda uriasa.n-ai intrat in coma c alcolemia asta laughing?

| LucianO_6951 a răspuns:

Dosar penal 100%! E f mare :d.

| alina_6757 a răspuns:

Puscarie frate ai grija poate gasesti vreo unul sa te scoate din incurcatura...succes!