| SingleForOne a întrebat:

Cui să mă adresez cu o problemă de băncile insuficiente din stații de autobuz sau parcuri, să aducă mai multe?
Am o presimțire că administrația publică n-are vreodată astfel de interese.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti daresa primariei sau Consiliului local. Este bine ca petitia sa fie semnata de mai multi locuitori ai localitatii, cu cat mai multi cu atat mai bine.

| SingleForOne explică (pentru Ioandelasal):

Locuitori ai localității, adică doar cei înregistrați în oraș? Dacă sunt din in afara orașului (pentru că majoritatea sunt)?

| Ioandelasal a răspuns (pentru SingleForOne):

Pot fi si din exteriorul localitatii dar acestia nu vor avea o influenta prea mare asupra primariei sau consiliului local.

| dinaprilie a răspuns:

Primariei! Poti face o petitie.