| Isorin24 a întrebat:

Cum explicați că evreii mai găsesc câte un bătrânel de 90 de ani responsabil de uciderea evreilor în lagărele din al doilea război mondial și, ÎN TOATĂ EUROPA DE EST NU E NIMENI ACUZAT de colaborare cu armata sovietică de ocupație, în România între 1945 și NOIEMBRIE 1989 au fost uciși 30 de mii de oameni și arestați, torturați pe motive politice un milion, IAR VINOVAȚII SUNT LIBERI, ÎN TOATĂ EUROPA DE EST. EXISTĂ VREO AMNISTIE? DREPTATEA DEPINDE DE NAȚIONALITATE? EXISTĂ DOVEZI CĂ TOTUȘI 10 MII DE SECURIȘTI ROMÂNI, UNGURI, UCRAINENI, CEHI, EST GERMANI, AU FOST ARESTAȚI, IAR EU, BAT CÂMPII? MULȚUMESC

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu a existat amnistie, doar ca nu a existat nici interes pentru condamnarea celor vinovati, cu mici exceptii.
Vezi la noi si situatia in cazul uciderii dizidentului Ursu.

| Xox0 a răspuns:

Deoarece in Vest au intrare, dar in Est DELOC.
Stiai ca americanii dau anual Israelului miliarde de dolari, just because? Si din cate observ, Germania a inceput sa fie un pic SUA in Europa, simtindu-se vinovata de trecut, pupand in fund istorici raniti si etc., deci normal ca se mulge si se gasesc batrani demni de acuzatii. Sa nu se inteleaga ca am idei antisemitice, dar cam asa sta treaba, real vorbind.

| NinjaLegendMan a răspuns:

Toti cei care au fost vinovati acum sunt batrani, le vine vremea plecarii de p-acest pamant.
Totusi nu putem stii care sunt cu adevarat vinovatii, si este foarte greu sa ii gasesti pentru ca multe acte sunt pierdute, si sunt foarte greu de recunoscut, nu ai cum sa mai faci acum nicio dreptate.
Dreptatea suprema o va face Dumnezeu cand va veni a doua oara pe pamant, deci nu iti chinui acum sufletul si iti pierde linistea doar pentru ca nu au fost prinsi toti criminalii.
Desi au fost multi care o ucis evreii, totusi au fost si oameni care i-au ajutat pe evrei pe ascuns, de care nu se stie nimic, ei au fost doar obligati sa pastreze aceste posturi, asa ca nu sunt vinovati.
Noi sa fim sanatosi, sa ne traim viata cum trebuie, sa ne comportam cum trebuie ca sa ajungem in vesnicie, unde va domni adevarata dreptate impletita cu adevarata dragoste! Daca citesti Biblia si esti sincer inaintea Lui!

| Isorin24 explică (pentru NinjaLegendMan):

Propuneți în parlament, că cei trecuți de 75 de ani să poată face nepedepsiți crime și jafuri, că nu mai au mult de trăit ÎNTREBAREA era.de ce evreii au acele acte vechi acele arhive, când statul evreu, nici nu exista atunci, semnături vechi adunate din lume și găsesc bătrâni de 95 de ani, și toată Europa de Est, se face că plouă, și unii criminali nu au mai mult de 80 de ani Până la Dumnezeu, sfinții au pensii speciale și noi facem foamea.

| NinjaLegendMan a răspuns (pentru Isorin24):

Ce te intereseaza pe tine de ce au ei pensii speciale? Lasa-i in pace, orsicum nu poti face tu nimic? De ce sa te stresezi din nimic?

| Teolino321 a răspuns:

Oamenii nu au ce face, nu vezi, încălzirea globală ninge vara, vara asta a nins în Germania în plină vară, războaiele din Ucraina și Israel guvernul încearcă să ascundă ceva mult mai mare, si ca sa ascundă chestiile bagă alte lucruri de exemplu oameni bătrâni care nu mai au nimic de a face cu lumea noastră, oameni nevinovați care au luptat pentru țările lor și acum sunt acuzați pe nedrept pantry ca statul vrea să ascundă chestii de noi