| Eℓℓa a întrebat:

Cum iti dai seama ca telefonul iti este ascultat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se aude nimic, te asigur. Nu ai cum sa-ti dai seama.
Acel beep sau ce mai spun altii, e de la alte probleme de retea.
Ascultarea telefoanelor se face din centrala de la companie sau prin diferite microfoane care iti urmaresc telefonul. Microfoane care nu bruiaza deloc semnalul telefonului ca sa faca beep sau ecou. Nu se aude nimic. Te asigur pentru ca am patit-o.
Acum se foloseste telefonul cu internet pentru a trimite informatii.
Faci un profil pe facebook, un fake si vorbesti cu cine doresti. E imposibil sa te prinda din momentul in care dai deconectare, iar informatiile se trimit cu succes. Asa se lucreaza acumhappy
In schimb daca esti urmarit cu microfoane, iti poate asculta telefonul chiar daca acesta e inchis. Ca sa verifici daca telefonul tau emite inchis, e bine sa-l apropii ori de monitor, ori de radio sau boxe care vor scoate niste sunete. Nu baga telefonul in apa ca el va continua sa emita. Facebook e cea mai sigura metoda!

18 răspunsuri:
| ♥Băăăăăă♥ a răspuns:

Daca te referi ca te intregistreaza persoana cu care vorbeste se tot aude un beep din 10 in 10 secunde oricum la foarte putin timp una dupa alta un sunet aia inseamna ca persoana cu care vorbesti inregistreaza comvorbirea voastra
bafta:*

| Lora a răspuns:

Se aude ca si cum ai avea ecou

| Sunshinee a răspuns:

Nu iti dai seama.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred ca iti dai seama, ca nu mai este ca pe vremuri cand trebuia sa porneasca un magnetofon care sa inregistreze, si care tacanea la pornire! Acuma sunt dispozitive minuscule care inregistreaza nonstop. Daca te sti cu musca pe caciula, ai grija ce si cu cine vorbesti!

| lovem3 a răspuns:

Se aude ecou si cateodata si un fasait asa scur ca si cum ar bate vantu

| Lorien_2084 a răspuns:

Toate sunt ascultate in ziua de azi, exista chiar o lege in acest sens.

| Anileda a răspuns:

Se aude un fel de ''beep'' ''beep'' ''beep'',

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

La telecomunicatii orice convorbire telefonica de pe fix sau mobil e inregistrata si asta nu o stie oricine

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Interceptarea telefonului fix/mobil nu te avertizează pe tine prin ceva sonor. Pur și simplu înregistrarea se pornește din momentul ce ai apelat sau ești apelată, mai exact înregistrarea se face instantaneu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispozitivele de ascultare moderne " nu lasa urme "!
Povestile ca se aude bip/clip sau alte sunete fac parte din folclor.
Deci!: sigur, telefoanele ascultate de ei, nu le poti detecta.
Exista o singura situatie cind telefonul emite diste bipuri periodice. Telefoanele care au functia de inregistrare, obilgatoriu vin cu aceasta functie activata. Emit un bip periodic pentru a avertiza pe cel inregistrat, ca ESTE inregistrat. In unele tari dezactivarea acestui bip est ilegala.
Bun! Daca ai probleme iti recomand sa cumperi un telefon SH si o cartela si poti vorbi cit doresti fara probleme. ( adolf )

| Eℓℓa explică:

Ce inseamna SH(denumire telefon)?

| Teenagernynho28 a răspuns:

Simplu: iti iei o oferta de aia cu mii de minute si milioane de mesaje gratis; toate aste sunt facute ca oamenii sa 'cada' in plasele lor, si ei incep ascultarea...
dar toate telefoanele pot fi ascultate la fel de usor; cel mai bine folosesti coduri in limbaj laughing daca nu vrei sa fi inteleasa; sau gasesti alta cale de cominicarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa iti dai seama punct. propun o metoda mai buna de comunicare pentru afaceri ilegale sau de ori ce natura or fi ele Walkie-Talkie sau telepatia.

| felixcuceanu a răspuns:

Nu iti dai seama. Vad ca mai spune cineva de apropiat telefonul de monitor, televizor etc. Este NORMAL ca aparatele sa faca asa, pentru ca telefonul emite continuu, cauta tot timpul antena cea mai apropiata si cea cu cel mai bun semnal.

| LoveAnimepsimagirl a răspuns:

Nu cred ca iti poti da seama, si eu as vrea sa aflu, dar iti recomand sa folosesti mesajele daca nu vrei sa fii ascultat.
Sper ca ti-am fost de folos happy

| stefanvlad54 a răspuns:

EXISTA INTOTDEAUNA O METODA MAI INTELIGENTA! Eu am gasit o aplicatie GRATUITA pe Android Market care se numeste HUSHCRYPT si se ocupa exact cu chestia asta; ai nevoie de un cont la ei si de un telefon cu Android 2.3 pe care sa ai net si cu astea poti face discutiile la telefon sigure pentru ca sunt criptate atat timp cat vb cu cineva care are si el aplicatia si nu mai au cum sa fie ascultate si tu nu mai ai de ce sa vanezi ecouri si caraituri si "dovezi" de genu' asta care oricum nu se aud!

| TheNasm a răspuns:

Bai Eu Sincer Canc Aud Ecouri Beep-uri Si Mai Stiu Eu Ce...
Injur, Blestem Si Ii Fac Cu Ou Si k Otet Si Ma Racoresc Ce P#%@ Mea... Ma Car Stiu Ca Iam Luat Familia, I-am Blestemat! Le-am Urat Sa Isi Vada Ce Are Mai Scump In Pamant, Copiii La Cersit Si Cele Mai Urate Urari Pe Kare Romanu Le Poate Gandii!
Si Uite Asa Rezolv Eu Daca Imi Asculta Telefonu laughing