| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate face cineva sa se alăture unui partid politic? As dori un raspuns serios și detaliat. Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Te duci la sediul partidului respectiv, apartinand de sectorul de unde ai tu domiciliu trecut in buletin, si te inscrii.

| traveler a răspuns:

Simplu,antai sa ai varsta la care poti face parte dintr-un partid,te duci la sediul lui si acolo iei legatura cu cei responsabili,te inscrii prin semnarea unei adeziuni, uneori cotizezi cu o suma oarecare lunar optiune dupa politica lor, si gata ai devenit membru.Bafta