| Drinceanu a întrebat:

Cum pot deveni propietarul casei daca nu este inscrisa la cartea funceara nici la primarie,dar eu platesc impozit, cum pot sa fac sa intru in posesia casei ce odata eu platesc impozit pe ea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai dat toate detaliile necesare pentru un raspuns corect, in primul rand cum ai ajuns in posesia casei. Spune aceasta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Drinceanu explică:

Pai bunicamea a cumparat-o cu acte de mana si ea fiind decedata normal eu a si ramane propietar.