| xrdgfvbfkj a întrebat:

Cum scap de o spalatorie care face blocul sa vibreze la 3 noaptea? sad
(la parterul blocului e o spalatorie cu masini industriale imense, care isi programeaza spalari, si toata noaptea, din 20 in 20 de minute, se porneste cate o centrifugare cateva minute, de stai in pat, te uiti la tavan, si simti cum iti vibreaza cosul pieptului si capul... asta la etajul 2... iar cei de la etajul 1 am inteles ca au semnat un contract ca accepta acea galagie. nu stiu in ce conditii sau de ce, nu e treaba mea) - dar cum pot scapa de ei? daca chem politia la 3 dimineata, nu pot sa-i invit la mine in dormitor sa se intinda in pat si sa auda si simta masinile de spalat. si o sa rada de mine si nu o sa mai vina. nu vreau sa cheltui bani pe avocat. dar ce pot face altfel? multumesc mult, suntem disperati!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reclama la Garda de mediu, pentru a veni si masura nivelul de zgomot si vibratii.