| Anomim2025 a întrebat:

Cum un politician slab ca Liviu Dragnea a câștigat alegerile parlamentare, iar un politician stăpânit ca Traian Băsescu să iasă pe ultimul loc. Care este explicația?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu cred ca Dragnea e un politician slab. A ajuns presedintele celui mai mai mare partid din Romania si ii tine pe toti in frau incat sa ii indeplineasca toate dorintele. Asta nu poate face un politician prost sau slab. Ca e corupt, ca nu urmareste interesul votantilor nu il face un politician slab.

Iar alegerile nu au fost castigate la nivel de om ci la nivel de partid. Si psd are peste 600.000 membri, iar PMP pana in 100.000 membri. In asta se masoara alegerile parlamentare.

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Băsescu a făcut rău, țării, de asta nu a mai fost ales.Din câte știu Dragnea NU este peralmentar.Este preștindele principalului partid de guvernământ, și anume PSD, deci nu Dragnea a câștigat ci Partidul Social Democrat, partid ce deține majoritate în plen, adică PSD-ul ne face legea, și nu ca i-am votat, ci ne-au fost puși de alții.România nu mai e stat de drept de mult, numai pe hârtie.Președintele, parlamentarii și toți conducătorii ne sunt numiți de străini. Dacă azi UE decide că eu trebuie să fiu președintele țării eu voi fi indiferent de ce votează oamenii.

| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Aberezi

Ai ceva dovezi ca alegerile sunt fraudate de UE in Romania?
Care ar fi scopul UE prin instaurarea unui guvern socialist?
Daca tu nu ai votat PSD de ce ai impresia ca fost pus de forte externe cand este binecunoscuta afinitatea catre acest partid a pensionarilor, asistatilor social si analfabetilor functionali, care spre deosebire de bula liberala si educata a Romaniei, AU FOST LA VOT.
Daca era sa se voteze pe cine a facut rau tarii si cine nu, atunci PSD nu trebuia sa mai ia nici 1%

| DeyCj a răspuns (pentru suntserios):

„Daca era sa se voteze pe cine a facut rau tarii si cine nu, atunci PSD nu trebuia sa mai ia nici 1%"
...și ghici ce? au ieșit învingători.Hai sa fim realisti de ce oare am fost admiși în UE? Că suntem la nivelul lor sau că avem o poziție foarte bună la malul mării, avem resurse prețioase pe care nu le știm valorifica, și suntem o piață numai buna de desfacere a gunoaielor strinilor.De asta când băse a zis că va transforma țara într-o piață de desfacere, asta a și făcut. Uită-te la ce(dacă mai) mai producem? Tot e distrus.Economia țării se bazează mai mult pe importuri, decât pe producția internă.
Similar e și cu NATO.

| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Scrii si tu niste lucruri fara nicio baza si nu ai raspuns la nicio intrebare. Uite de aia are psd votanti, ca toata lumea crede tot ce zboara prin presa de rahat

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeyCj):

Dacă Dragnea ăsta nu-i parlamentar, cine e președintele Camerei Deputatilor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeyCj):

Mersi de evaluare, dar raspunsul?

| 2k18Tpu a răspuns:

De bine, de rău Dragnea e mai bun decât cheliosul ăla.

| labis a răspuns:

Intre cei 2 nu e nici o diferenta.e ca si cum ai compara un rahat cu un alt rahat