| WhatABeautifulDay a întrebat:

Daca 2 persoane de acelasi sex savarsesc o crima impreuna si ambii au avut acelasi rol in crima, o sa fie pusi in inchisori diferite sau aceeasi?

Răspuns Câştigător
| Atim a răspuns:

Închisoarea in care vor fi trimiși nu are legătură cu complicitatea lor la crimă. Sunt repartizați în funcție de distanța față de închisoare și de numărul de locuri libere în închisoarea respectivă. Chiar dacă 2 oameni săvârșesc aceeași faptă simultan, pot fi repartizați în închisori diferite.

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, o sa fie pusi in aceeasi celula chiar. Cu pat matrimonial si lenjerie roz. Tu te gindesti oleaca inainte sa pui astfel de intrebari? Inchisorile sunt de femei/barbati, nu exista mixte - din motive evidente.

| anonimg a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Este specificat că ambele persoane sunt de același sex.
WhatABeautifulDay, cel mai vinovat dintre ei va primi o detenție mai dură.
Și chiar de ar primi amândoi aceeași pedeapsa, ei nu ar trebui să stea în aceeași celulă. Pentru ca să nu-și continue planurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A spus de acelasi sex, in fine, cine nici macar sa citeasca nu stie nu are rost sa rapunda parerea mea, nici macar la misto.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

De acelasi sex, whoops. Ce sens are intrebarea asta, sa mor eu! Acelasi, diferit, te repartizeaza cum se nimereste.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonimg):

Mdah, my bad. De acelasi sex nu avea sens intrebarea nici cit de sexe diferite... am vazut ce a scris dar am inteles ce era mai logic ca si intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu neaparat, de exemplu, daca sunt amundoi de acelasi sex, acelasi oras, iar penitenicarul permite incarcerarea amundurora, adica daca sunt locuri, ii va baga, insa avand in vedere ca nu in fiecare oras exista un penitenicar si pentru femei, daca nu sunt de aceeasi sex e probabilitate mult mai mare sa ii bage in inchisori separate, dar ce pana mea vorbim noi aici despre astsa? laughing))))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebari debile, raspunsuri pe masura. Meh...

| Crackman a răspuns:

Nu cred, depinde politaiul daca considera ca moaca unuia merita violata de tigani

| armaghedon94 a răspuns:

Te gandesti sa te muti?