| iiGeorgii a întrebat:

Pot fi doua persoane de religii si varste diferite impreuna?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Cu siguranta pot, ce nu ai vazut atatea familii mixte formate din albi si negrii sau din tari diferite, crezi ca e asa importanta religia incat sa nu permita apropierea intre doua persoane care cred in religii diferite

7 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

Da. Insa daca e vorba de casatorie, unul din ei trebuie sa adopte religia celuilalt.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu siguranta si sunt multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta evident, conteaza enorm de mult, gandeste-te clar. Nu poti avea 14 ani si sa fii in relatie cu un tip de 20 de ani. Este complet aiurea el vrea sa iasa cu prietenii si sa faca sex cam de 2 ori pe zi poate altul vrea o relatie serioasa iar tu te joci inca cu papusiile si ai un examen de dat, wtf.
Nu poti fi in aceelasi timp cu el, este total diferit, incearca cu unul de varsta ta si asa nu tine o relatie mai mult de 4-5 luni maxim, nu te poti vedea cu el, el este mai mare, daca e din scoala ta e ok pentru. ca va vedeti in fiecare zi dar astapta-te sa apara si barfele tot odata. Daca el e satanist si tu pocaita care-i problema, mai putin m-as astepta ca lui sa ii placa de tine.

| iiGeorgii explică (pentru anonim_4396):

Pai eu sunt ortodoxa si el pocait laughing si e cu 3 ani mai mare ca mine. Ideea e ca nu sunt singura cu o diferenta foarte mare de varsta, de exemplu o colega e cu unu de 23 de ani :o.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iiGeorgii):

Nu te lua dupa colega ta, de ce vrei sa copiezi ce fac altii? de fapt tu nu copiezi, mi-ai dat un exemplu negativ daca ea are 20 de ani si el 23 e o cu totul alta treaba.

| Radeas1 a răspuns:

Normal că acest lucru contează. Vârsta...Maxim 2 ani diferenţa.iar religia...Este enorm de important. Ori tu, ori cealălaltă persoană trebuie să facă sacrificiul de a schimba religia. Ştiu că nu vă pasă de ce spune lumea, dar o sa vă critice şi o să vă bârfească extrem de mult fiindcă lumea e nebună şi rea din totdeauna.

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Da. Varsta conteaza mai putin aici daca cele doua persoane se iubesc cu adevarat happy