| And78jjk a întrebat:

Dacă 2 tineri vor sa se căsătorească:
Băiatul este neam cu o persoana și cu fiica aceleia și băiatul ei este var de gradul 4
Iar fata este neam cu bărbatul femeii cu care băiatul este neam fata find verișoara 2 cu copiii acestui cuplu iar băiatul var 4 cu copiii acești cuplu
Deci fata este neam cu bărbatul cuplului respectiv
Iar băiatu este neam cu femeia bărbatului
Cei 2 tineri au vreo legătură unul cu celalat sau sunt străini unu fata de celalat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu au nici un grad de rudenie, asa ca se pot casatori, atat civil cat si religios.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu boss.