| Anomim2025 a întrebat:

Daca acum o luna s-a implinit un an de cand am fisa medicala desi pe ceritificatul de absolvire al Scolii de Soferi scrie ca am terminat scoala acum 2 luni pentru a da examenul are ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere este valabila timp de 1 an de la terminare, nu are legatura cu actele de la dosar. Perioada de 1 an se calculeaza de la data inscrisa pe actul eliberat de scoala.

3 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Fisa medicala o faci inainte sa incepi scoala de soferi.Este unul dintre documentele pe care le solicita scolile pentru a putea sa te inscrii la cursuri.Dosarul pe care il ai tu are data la care ai terminat scoala si poti sa te duci sa dai proba la sala si dupa traseul.Dosarul are valabilitate un an din momentul in care a fost eliberat, deci poti sa mergi fara probleme sa dai examenul.Bafta

| Anomim2025 explică (pentru M7Seven):

Deci fisa mediacala nu mai are legatura cu examenul.

| M7Seven a răspuns (pentru Anomim2025):

Exact, o sa te duci cu dosarul primit de la scoala de soferi