| Cristian226 a întrebat:

Dacă am cumpărat rovinieta online pe 12 luni și am primit confirmarea și factura pe email pot circula pe drumurile publice sau trebuie sa tipăresc factura sau ceva? Adică dacă ma oprește politia și îmi cere rovinieta le spun ca am cumpărat online?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa le imprimi, politia are acces la baza de date privind rovinieta.
Totusi, daca le poti imprima usor, nu strica sa le ai la tine si pe hartie.

Bula
| Bula a răspuns:

E bine sa ai chitantele tiparite, pentru cazul in care ramai fara telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia nu verifica rovignieta.
rovignieta e verificata doar electronic de camerele de la cnadnr

| sierra1 a răspuns:

"dacă ma oprește politia și îmi cere rovinieta le spun ca am cumpărat online?"

corect deși n-au ei treabă cu asta