| Mariushgv a întrebat:

Daca am fost jandarm se pune ca am studii superioare?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si vrei sa ghicim ca ai fost ofiter sau subofiter?
Ofiterul are studii superioare, respectiv Facultatea de jandarmi din cadrul Academiei de Politie, pe cand subofiterul are numai studii postlicelale, respectiv scoala de subofiteri de jandarmi.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Reciteste-mi raspunsul si o sa afli! Sau nu faci deosebirea intre ofiter si subofiter?

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Inseamna ca nu stii diferenta dintre o scoala postliceala si o facultate. Diferenta este aceeasi ca la primii, studii postliceale fata de studii universitare.

| Bondarel99 a răspuns:

Studii superioare inseamna ca ai terminat o facultate.

| johnnny123 a răspuns:

Tu de ce formulezi mereu întrebările ca și cum ai făcut acel lucru, deși în realitate nu l-ai făcut?

"Daca sunt medic de familie pot sa operez oameni? "
"Daca sunt politist la ordine publica pot sa ma transfer la rutiera? "
"Daca am facut medicina pot sa intru la pompieri smurd? "
"Daca am lucrat 10 ani in politie si 20 la pompieri pot sa ma pensionez? "
"Daca sunt jandarm pot sa imi dau demisia si sa urmez scoala de agenti de politie? "

Alo, aici realitatea: Nu ai făcut nimic din toate astea!

| gabicoo a răspuns:

Da!
În poliție trebuie să ai 4 clase terminate.
În jandarmerie trebuie să mai studiezi încă 2 ani.
Deci se poate spune că ai "studii superioare".
laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu ai o diploma de licenta eliberata de o universitate, nu nu se pune.

| Raducons a răspuns:

Se pune daca ai diploma universitara, nu are nicio treaba ce ai fost

| GouDidodino a răspuns:

Tu stii ce studii ai

| Arefino a răspuns:

Nu