| razvankeyboard13 a întrebat:

Daca am iesi vreodata din NATO am avea sanse mari sa fim atacati in vreun razboi cum e Ucraina?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti ce se va intampla, dar nu cred ca vom iesi inainte ca NATO sa se desfiinteze.

| razvankeyboard13 explică (pentru Ioandelasal):

Pai oare conducatorii nu s-ar gandi la asta? si ce ce scop sa ne atace cineva? are ce sa ne ia?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rusiei i-ar surâde că o țară atât de apropiata să iasă din Nato. Probabil că nu ne-ar ataca că nu există un motiv concret... Dar de ce am ieși din Nato?

| TincuRapid a răspuns (pentru suntserios):

Pai si daca vreodata s-ar desfinta NATO? ar trebui gandit sa fim pregatiti ca daca ramanem singuri, nu stiu ce am face noi romanii singuri, avem noroc cu NATO.

| pombar a răspuns:

Ai nevoie sa ti un cutit in tine ca sa nu iti arate adevarul sangele? asta e problema cu lasitatea si naivitatea omenirii