| Boca080322 a întrebat:

Salut, am 16 ani, am furat acum câteva săptămâni mai multe chestii precum doze de hell etc. Azi am primit vestea de la un prieten ca cică l-au întrebat dacă ma știe cumva ca m-a prins pe camere ca am furat, dar de atunci eu nu am mai furat nimic. Nu știu ce sa fac, ajutor.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-au prins pe camere atunci cand ai furat. Daca au ajuns la prietenul tau, vor ajunge si la tine cat de curand. Eu zic sa incepi sa-ti faci bagajul.
Periuta de dinti, prosop etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Buna treaba!
Ce importanta ca nu ai mai furat nimic de atunci, odata ce politia investigheaza furtul de acum 2 saptamani si s-a ajuns la prietenul tau de furaciune, azi sau maine vin si la tine sa te ia, pentru ca esti implicat in aceeasi hotie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu mai recurge la astfel de fapte pe viitor.Ma indoiesc ca nu ai avut cativa lei pentru a plati dozele alea.Care a fost motivul de fapt?

| AdioTPU a răspuns:

Să-ți asumi responsabilitatea pentru faptele tale. Furtul e un păcat și o faptă imorală care se plătește.

| Robert2526 a răspuns:

Cine l-a intrebat pe prietenul tau? Eu cred ca face glume prietenul tau.

| Fonk a răspuns:

Nu mai trece la magazinul ala si totul va fi bine

| TudorRebecca18 a răspuns:

"Salut, am 16 ani, am furat acum câteva săptămâni mai multe chestii precum doze de hell etc."Frate, o zici atât de calm încât îmi vine să râd.O zici de parcă e absolut normal să furi, și în momentul de față, ceri ajutor ca să nu fi prins? rolling on the floor Nu am mai văzut așa prostie în viața mearolling on the floor Cine dracu te-a pus să furi? Nu e atât de mult o doză de suc, dar cred că pur și simplu ori te-ai dat mare și tare în fața prietenilor, ori pur și simplu ai capul gol iar creierul e în vacanțărolling on the floor