| anonim_4396 a întrebat:

Daca am muncit cu contract de munca doua saptamani mai pot beneficia de somajul acordat elevilor? Acel somaj de 200 sau 250 lei nu stiu exact cat e

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai muncit nu mai beneficiezi de indemnizatia de somaj pentru absolventi, nu este pentru elevi.

| alessia5158 a răspuns:

Contrar celor spuse de userul Ioandelasal, primesti indemnizatie in anumite conditii--- citeste :http://legestart.ro/cum-se-obtine-indemnizatia-de-somaj-pentru-absolventi/

P.S. daca intrunesti conditiile, du-te sa te integistrezi "ca persoana aflata in cautarea unui loc de munca", la AJOFM cat mai repede pentru a nu iesi din termenul de decadere de 60 de zile de la data absolvirii scolii (nu de la data la care ai sustinut examenul de absolvire!)