| AvalohAlyn a întrebat:

Daca am pensie de invaliditate pot face un curs, o școală sau îți trebuie sa fii apt medical chiar și pentru a face un amarat de curs? Poate că pensia nu e pe viata și există șanse de recuperare.As putea face un curs? Cei de la AJOFM mi-au zis că nu pot la ei gratuit tocmai din cauza asta.Si daca as putea face unul cu bani cum trec de medicina muncii pentru curs? Sau chestia aia care trebuie sa scrie? Daca pensia poate nu e pe viata (o innoiesc in fiecare an (ei nu se gandesc că poate vreau sa fac ceva curs pentru viitor sa am și eu o minimă ocupație). Pot face curs cu bani dacă am pensie de invaliditate? De ce nu as putea face gratuit?

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Depinde in primul rand ce fel de handicap ai. Si in functiede asta, un curs care se poate adapta la handicapul tau. Cu plata poti face orice curs, oriunde. Dar gandeste-te ce poti face tu ca meserie. Sa nu platesti cursul degeaba.