| anonim_4396 a întrebat:

Daca am salariul de 760 ron, iar in momentul acesta am 2 rate una de 60ron si una de 100 pana in luna noiembrie, pot face refinantare de credit la alta banca?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principiu da, dar trebuie sa te interesezi la banca/bancile unde ai creditele ca sa vezi toate conditiile - suma noului credit, comisioane, dobanzi, durata, DAE, etc si sa-ti faci socotelile, astfel ca nu cumva noul credit sa fie mai impovarator decat cele pe care le ai. Succes!

| elena a răspuns:

Asteapta putin...imediat dupa ce primesti salariul micsorat cu 25%, toate bancile vin cu noi refinantari, numai sa nu-si piarda clientii, dar fii foarte atent/a, banca iti ia din nou comision, care este foarte mare, aproape de 100, 00 lei cu prelungirea contractului in alti cativa ani, cunosc acest lucru pe pielea mea(s-ar putea la suma ta comisionul sa fie mai mic, eu am o suma destul de maricica).
Hai, nu dispera, incearca sa te abtii de unele/habar nu am ce?/, dar scapa urgent macar de o banca, ca sa poti respira mai in voie.

| EUSIATIT a răspuns:

Da poti dar trebuie sa mergi la banca sa intrebi sa vezicit poti lua. bafta sigur poti

| psihox a răspuns:

Nu m-as casatori cu tine.

| hailei2007 a răspuns:

Buna, daca vrei, da-mi mesaj privat cu telefonul tau si verificam (lucrez in banca).

| malymar a răspuns:

Ai dat prea putine date dar in mod normal se gasesc variante sa platesti mai putin pe luna. Intra pe http://bit.ly/bygzuA si pune mailul tau ca sa-ti spun ce date imi trebuie pentru o evaluare.