| raullik007 a întrebat:

Daca ar pica Basescu, pe cine ati alege presendinte?

1.Tot pe Basescu
2.Crin Antonescu

27 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pentru mine alegerile intre partide este un fel de alba-neagra.
Vadim Tudor presedinte FTW, ne-ar curata tara de unguri, tigani, ciorditori, manelari, camatari, laturi, scursuri, etc chiar daca nu stiu din ce partid face parte, nici nu ma intereseaza.

| Dandanache a răspuns:

Basescu nu poate fi reales. Oricum nu l-as vota daca ar putea sa candideze. Cu atat mai mult nu voi vota candidatul USL. Astept sa vad ce alternative mai curate aduc alte partide si voi alege atunci.

| dannyel86 a răspuns:

3.Sorin Oprescu

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Oricine ar fi, numai piratul ala nu!

| mixxjim a răspuns:

3. un martzian laughing
ca de pe planeta nu stiu care-ar fi in stare sa faca un pic de ordine-n ograda asta...

| 0rlando a răspuns:

Băsescu nu mai are dreptul la al 3-lea mandat, dar dacă aș putea, tot pe el l-aș vota. Din două rele, îl aleg pe ăla mai bun, doar nu o să votez USL, actualul PCR.

| Seby90 a răspuns:

Daca ma alegeti pe mine sau pe crin, cam acelasi **** se intampla. Numa ca pe ala il platiti mai bine. Basescu nu mai are voie la presedentie anyways.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crin Antonescu, clar. Ce prost ar vota cu Basescu? E un handicapat si iti dai seama ca aia care au iesit in strada ca il vor pe basescu sunt platiti de el nu?

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam toata intelectualitatea romana este impotriva USL si ar vota cu Basescu doar ca sa aleaga raul cel mic. Daca intelectualitatea romana e "proasta", atunci ce apelativ ramane pentru noi, oamenii simpli? cum ar trebui sa ne numim cand elitele noastre sunt "proaste"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dandanache):

Nu stiu. iti dai seama ca aia care spun jos usl sunt platiti de basescu nu?

| marsat a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cand era invers si strigau jos PDL de cine erau platiti? Tot timpul membri partidelor vor iesi in strada daca li se cere pentru a face propaganda (am prieteni in anumite partide si mi-au zis cand am fost incidentele din iarna ca au fost oarecum "obligati" sa iasa sa protesteze) Toti oamenii din toate partidele cumpara voturi, chiar nu cred ca exista in momentul actual dintre cei care "ne reprezinta", -curat- in adevaratul sens al cuvantului.In concluzie toata scena politica actuala este o...Nu poti sa alegi un partid sau altul pentru ca unul e rau iar celalt e mai putin rau. Daca intelegi ceea ce se intampla de 22 de ani pana in prezent nu cred ca poti tine cu vreun partid sau om politc actual.Referitor la intrebare: Nu as vota pe nici unul daca ar fi acestia singurii candidati.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma declar fericit si norocos sa fi ajuns sa fi ajuns sa il cunosc foarte bine pe unul dintre ei. Nu e platit de Basescu si nu e multumit de Basescu. Nu a primit niciodata un beneficiu din partea presedintelui. Ca si cadru universitar, a avut de suferit salarial in ultima perioada. Nu l-a votat pe Basescu in 2009. Perspectiva pe care ii ofera acum USL l-a facut serios sa se gandeasca daca nu ar trebui sa voteze, la recensamant, impotriva suspendarii.

Alegerea politica nu e tine de inteligenta sau de prostie, ci de o motivatie personala. A-i spune cuiva ca e prost ca voteaza cu Basescu sau cu Antonescu ar insemna doar sa il jignesti. Motivatia lui, chiar daca alta decat a ta, ar putea fi complet justificata.

| Bogatasul a răspuns:

Bai handicapatilor, cine il voteaza pe Antonescu e handicapat sa vedeti ce o sa va faca salariile vi le scade, si multe altele il elibereaza pe Nastase.Prosti idioti

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Mircea Badea

| anonim_4396 a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Imi place propunerea ta.

| CiocolataAlbaAerata a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa astepte sa ma duc sa il votez, oricine ar fi, basescu sau altul ca nu ma duc. ma *** in minister si in tot ca au bagat camere la bac si supraveghetorii tot i-au lasat sa copie si treaba asta nu a fost in toate scolile/salile. rusine!

| 3thera a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

ASA DA. Cea mai buna solutie.

| 3thera a răspuns:

Trebuie sa fii nebun ca sa-l alegi pe Basescu iar. Nu a facut NIMIC pentru tara asta. Ba din contra.

| Danielbc a răspuns:

2.Crin Antonescu

| Valy4567 a răspuns:

Nici unul.
Ponta

| ησηαмє a răspuns:

Nici unu nici altul big grin
PE Dan Diaconescu tongue

| Florentina63751 a răspuns (pentru ησηαмє):

Si eu la fel. Nu o fi el atat de drept pe cat ar vrea sa para, dar cel putin are alte mentalitati despre viitor+ca partidul lui e nou, n-a fost niciodata la guvernare.

| marius031 a răspuns:

Mai bine as pune un boschetar in locul lor.

Dan Diaconescu Presedinte.

| emma_8868 a răspuns:

Traian Basescu

| demisca a răspuns:

Voi ganditi? Basescu nu are cum sa mai candideza, daaaaa?! Doar 3 mandate are voie. Mai bine nici unuwinkingBase e un... iar Crin e un betivan parerea mea, parerile nu se discuta!

| rastadoll a răspuns:

Un Hitler ar fi bun in Romania. Un Ion Antonescu.

| AnonymNumeValy a răspuns:

3.Dan Diaconescu laughing))))))))))))))))))))