| anonim_4396 a întrebat:

Traian Basescu sau Crin Antonescu? PD-L sau USL?

15 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Traian Băsescu, până la viitoarele alegeri şi să sperăm că nu partidele vor alege iarăşi înainte de termen după ce vom alege viitorul preşedinte.
Să nu uite jupânii că nu suntem republică parlamentară!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Despre ce vorbim aici? Sunt cumva, duminica, alegeri prezidentiale? Nu! E un referendum. Nu avem de ales intre doi oameni.
Oare or mai fi multi din astia care au impresia ca duminica isi aleg Presedintele?
Pur si simplu, duminica va trebui sa alegem daca ne-am "modernizat" destul, sau mai vrem inca doi ani de modernizare din asta.
Deocamdata nu exista niciun candidat la Presedintie, deci, nu alegem niciun Presedinte.

| mgtow a răspuns:

Oricum in toamna se fac alegerile, eu tin cu VP care e prim ministru.

| MMihai a răspuns:

Nu este clară întrebarea!
Adică ce ai vrut să întrebi.
Dacă întrebai cine trebuie să dispară de pe scena politică? îți răspundeam : „ T. Băsescu și PD-L -ul lui "!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Opinia mea nu prea contează pentru că, deocamdată, nu beneficiez de drept la vot. Însă, după părerea mea niciunul dintre cei doi nu este "curat", fără pată... Dintre PD-L şi USL aleg cea de-a doua variantă, observând că imediat ce au urcat la guvernare, au şi luat câteva măsuri în domeniul agriculturii şi au aprobat popunerea scăderii TVA-ului de la 24% la 9%, de la 1 ianuarie. happy Faţă de alţii, care au rămas NUMAI cu "promisiunile", ei au dat dovadă că ştiu să se exprime şi prin fapte, astfel încât să ne câştige cât de cât încrederea ...Sau, mai bine zis, speranţele. Nu trebuie să ne lăsăm orbiţi de problemele pe care le-au adus PDL-iştii ţării noastre şi să ne avântăm în a crede că cei ce sunt împotriva lui ar fi mai buni, dar totuşi, comparaţi activitatea lui Boc cu cea a domnului Ponta, şi veţi vedea diferenţa.

| WR104 a răspuns:

PD-L si USL, aceiasi mizerie.
Votati PP-DD, o sa curete tara de ciocoi in frunte cu domnul Dan Diaconescu, merele om al poporului
roman.
Va pup pe suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crin Antonescu. PSD. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu. deocamdata sunt pentru suspendarea lui Basescu, mai vad eu dupa.

| AtomReed a răspuns:

Pdl.Vrei sa stii de ce?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AtomReed):

De ce?

| AtomReed a răspuns (pentru Cosmin86):

Basescu e un om bun in felul lui, nu poate fi corupt.Si ne facem praf daca vine USL la putere:cei mai mari hoti si comunisti.Or sa mareasca salariile si pensiile,iar tara noastra,care nu produce nimic, o sa ajunga ca in grecia.
Nu e vina presedintelui ca e criza, e vina populatiei, ea nu face nimic ca sa aduca bani tarii.
Asa a romanu' :vrea liber la orice sarbatoare, vrea 20000 euro ca sa stea pe scaun si d'asta nu munceste.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AtomReed):

Nu poate fi corupt? Nu am spatiu sa scriu aici cate chestii "corupte" a facut, as putea incepe cu DISPARITIA FLOTEI, suntem singura tara din europa unde a fost furata o flota intreaga.

Legat de productie, cati oameni a concediat Basescu? Ai uitat de legea SMURD?

Si fetele lui au apartamente de milioane de euro din salariul lui de presedinte?

Un om bun? Citez : "tiganca imputita", "bagamiaj p--a in sindicatele voastre", etc., sau faze cand a afectat institutii care PRODUCEAU bani doar ca sa dea oameni afara, o asemenea rautate e rar intalnita.

Si un om "bun" nu ar fi propus niciodata legea smurd (ai auzit de ea sigur, din cauza ei au inceput protestele din iarna ), ia documenteaza-te ce voia sa faca, voia ca oamenii cu mai putini bani sa fie lasati sa moara.

Un om bun asta, care vrea ca oamenii fara bani sa moara, nu?

Nimeni pana acum nu a facut atat rau cat a facut PDL-ul.

| AtomReed a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok,hai sa votam cu comunistii sa ne imbogatim.

| ali14 a răspuns:

Nici PD-L, Nici USL