| SingleForOne a întrebat:

Dacă cineva refuză să se înroleze, într-o situație de asediu sau război, ce alte drepturi i se mai poate lua, înafarā de închisoare de la 2 la 7 ani?
Cum se stabilesc anii respectivi?

1 răspuns:
| StefanescuDaniel a răspuns:

Depinde de fiecare tara in parte. Unui prieten al meu din Romania nu au avut ce sa ii faca de exemplu, deoarece a fost in Afghanistan in razboi de mai multe ori si doar l-au fortat sa se pensioneze devreme anul trecut la varsta de 42-43 de ani si primeste o pensie acasa, dar nu mai e platit regeste cum era inainte.