| grigor3 a întrebat:

Daca cineva te injura,nu poate primi avertisment de la politie daca ai martori? ca na daca te-ar injura toti ce ai face, ai sta toata ziua sa te injure toti? deci se poate?

37 răspunsuri:
| Clorox a răspuns (pentru BloodyLips):

Daca te bate cineva pe strada ce faci? Ii spui ca-i necivilizat? laughing
Persoanele ca mine au putere, spune-mi tu conducatori care nu au fost rai, sau care nu au aplicat pedepse, in Dubai iti taie mana daca furi copile, auzi tu acolo ca persoanele au furat? Nu, deoarece stiu de frica, daca in Romania s-ar aplica legea asta nici tiganii nu ar mai fura!
Spune sincer, cati ani ai? laughing

| BloodyLips a răspuns (pentru Clorox):

Mai multi decat crezi, stai calmwinking nu te bate nimeni pe strada aiurea, iar daca se intampla asa ceva exista politie, nu iti faci tu propria lege, ca in jungla.In Dubai iti taie mana daca furi, nu amesteca legile cu "politica strazii". Lumea se adapteaza cum poate.Nu esti tu superior nimanui ca sa dai in alta persoana, si nimeni nu iti este superior ca sa dea in tine.Intr-o familie trebuie sa existe respect(pentru ca vorbeam de femei si barbati),la fel si in relatiile interumane de alt tip. Aproape orice confruntare poate fi evitata,iar pentru cele la care nu se poate(hoti,tigani etc) se aplica legea. Daca toata lumea ar fi constienta de lucrurile astea am trai intr-un loc mult mai bun.Dar exista pur si simplu oameni ca tine care nu o sa accepte ca omenirea poate continua fara violenta. Daca tu o sa-ti educi viitorul copil sa dea si el daca e provocat,doar continui sa inrautatesti starea grava in care ne aflam deja. Poate in Romania e prea tarziu pentru asta,nu stiu, dar cu o gandire ca a ta cu siguranta nu o sa ajungem departe, copiii nostri o sa-si scoata ochii unul altuia, in loc sa se simta in siguranta, viata lor o sa devina o competitie in care cel mai puternic castiga.winking

| Clorox a răspuns (pentru BloodyLips):

Sa zicem ca eu am gandirea proasta... De ce o au la fel si restul oamenilor? Din cate stiu eu, aproape toti sunt ca mine si foarte putini ca tine! Suntem''Needucati, Rai, Necivilizati'', inseamna ca toti gandim prost si tu gandesti bine? Poate tu ai gandirea proasta, te-ai gandit la asta? Asta-i viata copile, cel mai puternic castigawinking

| BloodyLips a răspuns (pentru Clorox):

Esti pur si simplu prea redus pentru a-ti schimba opinia iar eu nu am timpul necesar sa le explic tuturor terminatilor cum sta treaba, din fericire.O seara placuta!winking

| Clorox a răspuns (pentru BloodyLips):

Bye skankwinking

| Sesebi a răspuns (pentru Clorox):

Daca nu se uita la el si ai dovada ca a venit la tine desi avea ordin de restrictie poti sa il dai in judecata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sacai politia cu astfel de reclamatii trebuie sa urmezi un tratament medicamentos, tu reclamantul, pentru a avea o stare de nepasare.