| Ionut0196 a întrebat:

Daca comand ceva dupa EBAY cam in cat timp vine este cel mai sigur site sau care ar fi altul mai ok?

Răspuns Câştigător
| Pyromaniac a răspuns:

Ebay este ca si olx-ul adica cumperi lucruri de la oameni si s-a intamplat sa primeasca multi teapa, amazon e cel mai ok, vone repede coletul si totul este nou sigur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pyromaniac):

Nu poti sa iei teapa prin ebayhappy nici nu se cumpara cu olx-ul.
Banii sunt blocati cel putin 15 20 zile. Daca nu-ti vine ce ai comandat, contactezi ebay, si iti da banii inapoi. happy
Daca tu vinzi ceva prin ebay si eu cumpar de la tine, platesc prin card sau paypal, dar suma va fi blocata de ebay cam 20 de zile.
Daca tu-mi tragi teapa si imi pui o caramida in loc de un telefon, eu sun la ebay, iti da termen de nu stiu cate zile sa rezolvi, ca vanzator. Daca nu rezolvi, nu primesti nici un ban, si eu imi iau banii inapoi.

| Ionut0196 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult de sfat tin cont te salut

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand cumperi de pe ebay, de preferat ar fi pe .co.uk nu cel din america, ca america e departe, iti scrie acolo la termen, in cat timp iti vine comanda. Depinde de unde e trimisa, daca e trimisa din europa, poate face si doar o saptamana, daca e trimisa din china, de la 20 de zile in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine comanzi inainte de ebay, ca dupa ebay este tarziu! Grele gramatica asta!