| AvalohAlyn a întrebat:

Daca era comunismul, Ceaușescu sau vreun urmaș de al lui la putere șmecheria de orice fel era că și inexistentă în România.Inclusiv mafie,hoție, corupție, interlopi etc

Așa făcea și Vadim Tudor sa fie in tara asta daca era ales președinte:lege și ordine.
Întrebarea este ați fi vrut asta? Sa dispară șmecheria și manelizarea țării și să fim și noi o țară cu lege și ordine? Cu bun simt? Daca e vreo pierdere mare de pe urma comunismului este respectul și bunul simt care a dispărut apărând manelizarea și "smecherizarea " stupida a populației.La ăștia le trebuie doar să reînvie Ceaușescu, Vadim sau chiar Tepes și să ajungă la putere că s-ar evapora ca greierii de la soare.
Voi ați fi de acord cu mine?
Bunul simt și respectul aproape că a murit odată cu comunismul? De ce?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ca in socialism nu exista criminalitate si coruptie e doar propaganda, nu realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca nu ai trait si nu ai habar despre vremea lui Ceausescu, Daca nu aveai relatii, pile nu dadeai plic omului potrivit nici nu te bagau in seama. Se poate spune ca Ceausescu a creat standardele coruptiei de azi, si multi dintre politicienii de azi sunt au fost crescuti sub ideologia "comunista-mafiota" iar cei noi preiau de la aia mai batrani.
Parintii invata copii "teoria plicului"
Vlad Tepes era smecheras de top fara scrupule : A abuzat de relatii pentru a ajunge la tron, dupa care a schimbat tabara de cateva ori., pana cand nu a mai avut pe cine sa duca de nas si a fost arestat.

| catalin1625 a răspuns:

Vadim președinte. Mă amuzi. Extremismul nu ar trebui să fie la putere. Niciodată. Mai ales neo-legionarismul lui Vadim. Stai liniștit, frate, dacă ai ști cât de nebun era Vadim... Avea probleme grave cu creierașul...