| AvalohAlyn a întrebat:

Unde ești tu Tepes Voievod? Unde ești tu Stefan cel Mare? Unde ești ești tu Vadim Tudor? Că sa faceți lege și ordine în tara asta plina de hoți,infractori,interlopi,corupți, politicieni corupți, hoți, demagogi și cetățeni certați cu cartea și cu Dumnezeu ...Mare șansă a pierdut Romania in anii 2000 când nu l-am ales președinte pe Vadim Tudor, numai el putea face acum in secolul 22 și în capitalism lege și ordine,numai el putea sa scape Romania de hoție,tâlhari,corupți,mafioți și să reducă infracționalitatea considerabil,numai el putea face o Românie prosperă,puternica și stăpână pe tot ce are ea și nu vânduta străinilor,numai el,Vadim putea scăpa tara de corupție,sărăcie și șmecherie Va dădea Vadim cu șmecheria in cap la toți în numele Sfant al lui Iisus Hristos,Apărătorul DREPTATII și Adevăratul BOSS al României nu mafioții,hoți,corupții, interlopii și toate mizeriile de oameni dar Romania l-a vrut pe Iliescu care a dus tara in jos, după, a urmat Băsescu care a dus-o și mai in jos și apoi e Iohannis care îngroapă Romania sau o duce spre groapa.Iliescu e un criminal moral(e acuzat de crime împotriva umanității și de mineriada), dar l-ați ales și acum sa vă spălați pe cap cu el, ce a făcut pentru România? Repet, Marele Corneliu Vadim Tudor făcea LEGE și ORDINE in România.Nu doreati asta? Mare șansă ați pierdut,acum e prea târziu și se continuă devalizarea Românie și corupția,hoția,nedreptatea. Nu pot decât să îmi doresc decat sa vina Iisus Hristos mai repede pe Pământ pentru a doua oară și să facă dreptate și judecată în lume,stârpind toți nedrepții,păcătoșii,infractorii, hoții, corupții etc

Sunteți de acord cu mine? De ce da, de ce nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iar ai luat-o razna peste aratura si nu mai termini cu CVT. Esti de plans daca tu crezi ca acesta putea sa faca dreptate, crezi ar fi putut face in Romania un regim totalitar.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Era cel mai altfel și diferit politica cian român pentru că își iubea tara cu adevărat și lupta pentru dreptate și în plus de asta. ce politician de atunci era anti mafie, anti hoție și anticorupție când toți în frunte cu Iliescu candidații principali din 2000, la prezidențiale, erau chiar mana in mână cu frauda, hoția și corupția și mafia? In afara de Vadim care se lupta sa bage toți hoții la puscarie din politică.Nu știu dacă știți, dar în România s-a furat pe capete,"cu 3 mâini " după Revoluție de către Iliescu și au lui au și alegerile din 92 și mai ales 2000 au fost fraudare masiv de către FSN. Ceke din 1990 nu cred, că atunci românii erau prea prosti și îl vedeau pe Iliescu mare salvator pe când el era groparul cel mai mare al României postdecembriste, autorul moral al morții victimelor de la mineriada din 90 și că drept dovada este acuzat și în prezent de crime împotriva umanității ..Iliescu e un criminal moral, notoriu, un profitor de pe urma Revoluției și vinovatul victimelor Mineriadei. Domnule IoandelaSal eu va respect, m-ați ajutat de multe ori, dar vreau sa vă întreb ceva sincer :Țineați cu Iliescu și FSN /PDSR in anii 1990-2000?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu am tinut cu I.I. dar nici cu CVT. Singura data cand l-am votat pe I.I. a fost atunci cand a ajuns in turul 2 cu CVT, am ales raul mai mic.
Ma intreb si te intreb in ce tara democratica ar fi ales un presedinte care a turnat galeti de zoaie in capul tuturor celor care nu erau de acord cu extremismele lui.
Si iti repet: citeste Constitutia Romaniei si o sa afli ca Presedintele nu avea si nu are nici o atributie sau drept sa faca ceeace promitea CVT, au fost doar vorbe in vant si promisiuni desarte.