| Mustati1203 a întrebat:

Daca eu am media 4 la fizica pentru prima oara in viata mea o sa mai primesc bursa, adica daca sunt corigenta doar la o materie pe primul semestru, mai primesc bursa pe acel semestru?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui la ce fel de bursa te referi si clasa in care esti.
In orice caz criteriile generale privind bursele nu prevad o asemenea conditie, respectiv sa ai o medie sub 5 pe un semestru. In schimb o asemenea conditie poate fi prevazuta de criteriile specifice, stabilite de fiecare scoala, asa ca intereseaza-te la scoala ta.

| Mustati1203 explică (pentru Ioandelasal):

Bursa de merit, caci cu tot cu media 4 la fizica imi este 9; 67

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mustati1203):

Ti-am spus ca criteriile generale privind bursele, aprobate de MEN, nu prevad o conditie privind o medie semestriala dar regulamentul scolii tale o poate prevedea, asa ca intereseaza-te la scoala ta care este regulamentul pentru bursa de merit.

| AC4S4 a răspuns:

Da, conditiile sunt media 10 la purtare si media generala peste 8.50. (Daca te referi la bursa de merit)

Nici pentru celelalte burse nu se specifica ca ar trebui sa nu ai corigente.