| AnOnim_6902 a întrebat:

Daca imi denunt mama la protectia copilului, ce se poate intampla?

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Daca o denunti pe baza unui motiv intemeiat ea va fi audiata si la fel si tu vei fi interogat, iar apoi daca se hotaraste ca nu este bine pentru tine sa mai stai cu ea, ei vor avea grija sa va separe. Deasemenea este posibil ca mama ta sa ia o amenda de prim avertisment, dar de asta nu sunt sigur.

| FesCuDungi a răspuns:

Pentru a putea face asta, iti trebuie un motiv intemeiat, real + o dovada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce acuzatii ies din aceasta denuntare, ce motive sunt, pot fi simple mustrari si pot merge pana la separarea minorului afectata de familie daca situatia o impune.

| elea a răspuns:

Da, dar dc te intereseaza ori ai probleme?