| darkhell217 a întrebat:

Daca imprumut cuiva bani ii pot recupera prin lege daca nu mi-i mai da inapoi?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, printr-o actiune in justitie, daca ai dovezi in acest sens.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niciodată.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Chiar daca ai si un act semnat de mana, in fata legii nu valoreaza nimic, daca nu e legalizat.
Daca nu ai nici o dovada oficiala ca persoana respectiva iti datoreaza bani, asta e.

| Solsagan a răspuns:

Epic logic. Evident că nu.
Totul se face prin acordul celor doi, dat în scris. Aşa că, stai şi aşteaptă.

| Alexander121 a răspuns:

Si trebuie sa fie si o suma exorbitanta nu 10 20 de lei...big grin

| M4SOnIC a răspuns:

Doar daca semnati un contract ceva!

| Alisayer a răspuns:

Daca ai careva dovezi ca ai imprumutat la persoana respectiva bani, atunci da.( de ex. un martor, sau un document care confirma ca a luat bani cu imprumut de la tine)
Dar daca nu ai dovezi, nu ai cum sai recuperezi.

| naty12 a răspuns:

Doar daca ati semnat acte! Un contract!