| harciog a întrebat:

Daca liderul unei haite incepe sa latre si-i intarita pe toti sa latre, oare cel mai mic membru stie de ce latra sau latra pur si simplu ca o fac ceilanti?

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da măi Harciog si eu ma intreb atunci cand tartorul vostru Băsescu latra, tu de ce latrii? "E pur si simplu" sau "E pur si muove"?

| harciog explică (pentru Hombre):

M-a apucat un somn si crede-ma ca nu-mi mai pasa nici daca ar latra tata.Noapte buna.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Noapte buna prietene.

| fulgerul a răspuns (pentru Hombre):

Tu chiar nu te-ai obisnuit cu Harciog? Asta pune intrebari cu patine!

| harciog explică (pentru fulgerul):

Tocmai am cazut de prin nametii vesnici si interminabilele accelerari in gol ale masinii,ba cu lanturi, ba fara lanturi, fara patine.

| remus a răspuns:

In acest caz efectul de turma se manifesta in totalitatea haitei.

| Bybanu a răspuns:

rolling on the floor)))) tare asta.

logic ca vorbesc intre ei.stiu ei de ce fac treaba asta

| 0rlando a răspuns:

În haită e ca-n armată. Ordinele nu se analizează și nu se discută, doar se execută. Nu trebuie să știe nimic, doar să urmeze liderul, altfel va fi exclus din haită. Este doar un instinct primitiv de supraviețuire.

| Jenniffer a răspuns:

Eu cred ca stie si de ce dar o face si ca invata...depinde si la ce te referi prin mic(statura sau varsta) happy