| andrei28743 a întrebat:

Daca ma aflu in Cluj si vreau sa verific un CF ( casa se afla in Bucuresti ) ma pot duce la Registrul Cadastrului din Cluj pentru a verifica casa din Bucuresti?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În Cluj nu există cadastru aici este carte funciară. Ea este formată din înscrisuri pe hârtie îndosariate despre case și terenuri din Cluj, iar nu din București. Este un proiect interesant cu Ethereum, în care toate imobilele și terenurile vor fi criptate într-un cadastru online astfel încât să nu se poate face ca azi fraude cu ele. Când se va întâmpla asta, vei putea vedea un cf de unde vrei.

| Sonia822 a răspuns:

Cu birocratia probabil ca nu. Daca ai reusit, sa-mi spui si mie happy