| Alky39 a întrebat:

Dacă mi-am depus cererea de demisie cu preaviz, apoi m-am răzgândit iar angajatorul e și el de acord cu revenirea mea, poate fi anulata chiar dacă a fost înregistrată în Revisal?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate anula, atata timp cat nu a fost desfacut contractul individual de munca.
Daca a fost desfacut atunci va trebui sa inchei un nou CIM.

| Alky39 explică (pentru Ioandelasal):

Desfacut însemnând atingerea datei trecute pe preaviz, sau înregistrarea în Revisal? Asta nu inteleg eu

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alky39):

Ai spus ca in Revisal s-a inregistrat doar demisia fara a fi terminata perioada de preaviz. CIM se desface (inceteaza) doar dupa expirarea perioadei de preaviz, daca tu o respecti, pana atunci CIM este valabil.