| ANONIM12737 a întrebat:

Dacă mi-am făcut dosarul la școala de șoferi și înainte de a începe orele trebuie mai întâi sa dau sala de câte ori am voie sa o pic? laughing

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am mai auzit pana acum.
In scoala de conducere se incepe cu orele de teorie si dupa terminarea acestora se da un test, inainte de a trece la orele de conducere.
Nu exista o limita maxima, dai de atatea ori pana reusesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu te duci la sala cu gandul sa o pici, sau esti decis sa pui mana serios sa inveti toata Legislatia rutiera?
Ca picatul asta te poate duce pana la anul, in vara, ca sa iei carnetul.

| Lioana a răspuns:

Nu dai sala la inscriere. Orele de condus se fac in paralel cu orele de teorie. Dar daca scoala la care te-ai inscris are regula asta, dai proba scrisa pana o iei. Nu exista limite.
La fel si cu orele de condus. Faci atâtea pana cand instructorul spune ca esti pregatit pentru examen. Minim 30 ore parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primiul rand faci orele de LEGISLATIE! apoi, orele de condus! abia apoi vei da sala si orasul!