| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu am beneficiat de somaj la terminarea studiilor, acum 10 ani, iar pana in prezent nu am fost angajat cu forme legale, pot primi indemnizatie de somaj acum?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti primi indemnizatie de somaj daca n-ai lucrat. Daca ai lucrat si contractul individual de munca ti-a fost desfacut fara vina ta abia atunci poti primi indemnizatia de somaj, daca ai depus cererea in maximum 1 an de la incetarea CIM.

| mgtow a răspuns:

Nu, doar aia cu bac pot primi somaj si e discriminare pentru ca orice om are dreptu la somaj indiferent de studii