| Anomim2025 a întrebat:

Dacă o mașină cu numere roșii care nu s-au mișcat din parcarea din cartier de 4 luni cui trebuie să sesizez? Poliția Locală sau Poliția Națională? Ați mai făcut așa?

7 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

De ce ai face asta? Cu ce te deranjează pe tine?

| Anomim2025 explică (pentru BuLaNNNeL):

Încalcă legea. E parcată din vară și are numere roșii de atunci.

| Holiday a răspuns (pentru Anomim2025):

Si mai exact care lege o incalca?!?
Nu incalca nici o lege. Probabil i-au expirat numerele provizorii si de aceea nu circula cu ea. Dar chiar daca nu ar fi expirate, nu exista nici o lege care sa impuna deplasarea masinii la o anumita perioada de timp. Asa ca...care e problema ta?!

| Anomim2025 explică (pentru Holiday):

Nu a mișcat mașină din vară.
Ocupă locul de parcare degeaba. Cred că o să sun la poliția locală că nici ecusonul de parcare nu îl are.

| Holiday a răspuns (pentru Anomim2025):

"Ocupă locul de parcare degeaba."

Cum naiba sa-l ocupe degeaba? Are masina parcata acolo, deci il foloseste exact in scopul destinat. Daca nu e locul tau platit de parcare, n-ai nici un motiv de reclamatie. De asemenea, inteleg ca e vorba chiar de o parcare, deci loc destinat exact stationarii vehiculelor, asa ca...nu vad problema. O poate lasa acolo o ora, sau 5 ani, nu e obligat s-o deplaseze din loc la un anumit interval de timp.
Mai mult, poate chiar are locul platit, inchiriat de la primarie, de unde stii ca nu? Dar chiar daca nu are si se parcheaza "la liber", tot nu ai nimic de reclamat.
Acum ce ar insemna daca plec in strainatate 2 ani sa zicem sa vina un nebun sa reclame ca nu mi-am miscat masina....Ar fi absurd, nu?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Anomim2025):

Păi si care e problema ta, mai justitiarul pu*ii? Te mănâncă pe tine ca nu circula omu si are numere roșii, a? Sa faci un bine nu poti, dar de dat in gât ai da rapid. Să te duci sa-i iei la un om al străzii o bucată de pâine, sa-i dai o haină, o bomboana la un amărât, nu dai. Mor pe voi.

| ncristian7805 a răspuns:

Salut! trebuie sa o sesizezi la oricare sectie de politie din apropierea ta din cate stiu, nu trebuie neaparat la locala sau la politia nationala