| Strepix a întrebat:

Dacă parchez mașina la Lidl sau alte supermarket uri cand acestea sunt închise, sau doar las masina acolo si nu intru in magazin ce se poate intampla? Sa zicem ca nu depășesc cele 2 ore, dar daca stau mai mult?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul magazinului. Pentru depasirea timpului de parcare pot sa-ti ceara sa platesti ori sa solicite ridicarea considerand ca este parcare ilegala. Nu verifica nimeni ca ai intrat sau nu in magazin.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai noroc ca nu au camere, la englezi dupa 2h de stat iti trimite amenda de 100 lire acasa

| Adry05 a răspuns:

Pentru 2-3 ore nu pățești nimic chiar dacă nu intri înmagazin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibil sa iti blocheze roata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu stă nimeni să te cronometeze, doar dacă abuzezi.

| 4ndr33y a răspuns:

Anumite marketuri blocau rotile, de ex Lidl dar recent s-a judecat o speta asemanatoare si au pierdut, teoretic e ilegal sa blocheze rotile chiar si in propria parcare.

| edit28 a răspuns:

Daca folosesti locul mai multe zile, pe post de parcare personala permanenta, vor sesiza politia.
Daca o lasi acolo o data sau mai rar, nu o sa zica nimic, chiar daca nu intri in magazin.