| Girly97 a întrebat:

Care ar fi cel mai rău lucru care s-ar putea întâmpla dacă din cauza lipsei mele de experiență parchez mașina și uit farurile/avariile sau orice altceva pornite cu motorul oprit?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se descarcă bateria complet, și vei avea nevoie de ajutor pentru a o încărca.
Cu bateria descărcată nu poți porni motorul, deci nu poți pleca nicăieri.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie si multa experienta sa verifici masina dupa ce cobori din ea(ironic)!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai să rămâi fara baterie daca le lași multa vreme aprinse și nu vei mai putea porni mașină.

| Freya1 a răspuns:

Îți consumi bateria.Dar cred ca astea sunt lucuri elementare de știut dacă vrei sa conduci.

| wildthing a răspuns:

Evident ca ti se consuma bateria, dar ce legatura are lipsa de experienta cu chestia asta? Lipsa de experienta e o scuza ca sa nu te uiti un pic pe langa masina dupa ce ai parcat-o?winking

| anonim3247 a răspuns:

Se descarcă bateria. Tu ca fată chemi un vecin și vine și dă curent și pornești.

| Sekim a răspuns:

Daca ai probleme cu memoria, poți să îți faci ca piloții un checklist. Parchezi, citești ce e pe lista, verifici daca sunt cum ar trebui sa fie și tot așa. Daca lași luminile pornite, bateria se va descărca și nu vei mai putea porni mașina. Nu este neapărat o mare problema, insa vei avea nevoie de ajutor dupa ca sa o pornești.

| Alex00615 a răspuns:

In cel mai rau caz ti se descarca bateria. Poti in cazu asta sa chemi pe cineva cu masina sa iti dea curent sau sa schimbi bateria