| Cătălin210967103 a întrebat:

Daca platesc o amenda online pe ghiseul.ro, se mai intampla ceva? De exemplu sa vina politia la mine acasa sa imi vada dovada de pe mail? A fost de 50 de lei ca am dat cu petarde

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, politia nu vine acasa sa controleze daca ti-ai platit sau nu amenda.
Si daca ai platit-o nu se mai intampla nimic referitor la acea sanctiune.

| darrio2007 a răspuns:

Daca o platesti nu ai treaba cu Politia.

| Simpatic a răspuns:

Hehe esti copil, nu vine politia sa verifice amenzile indiferent de suma datorata!
Cand vine politia insa e caz de fapte mai grave decat amenda ta de 50 de lei
Stai linistit nu vor afla parintii tai decat daca vor verifica cardul de pe care ai platit, mereu va feriti sa nu se afle, nu sunteti nici disciplinati dar nici asumati!
Si eu am fost un copil problematic dar totdeauna asumat, mereu am recunoscut fata de parinti greselile facute si ce sa vezi am scapat mai usor happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politia nu vine acasa sa te caute de amenzi.

| Cătălin210967103 explică (pentru suntserios):

Deci am terminat, nu se mai intampla nimic dupa ce am platit-o, nu?

| UserRo10 a răspuns:

Odata ce ai reusit sa confirmi contul pe ghiseul.ro poti platii linistit amenda si nimeni nu se va lua de tine. In timp ce faci plata vei incarca si amenda scanata. Daca esti minor nu cred ca ti se va valida contul