| iumele a întrebat:

Daca plec de acasa si stau in gazdă trebuie să-mi schimb adresa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa-ti schimbi domiciliul dar este obligatoriu sa obtii viza de resedinta (flotant). De altfel, pentru schimbarea domiciliului, este obligatoriu sa fii luat in spatiu de proprietarul locuintei iar pentru viza de resedinta este nevoie doar de contractul de inchiriere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie. Ar fi util sa îți iei o viza de flotant

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai domicilui stabil unde locuiești acum, și dorești să respecți exact legile, domiciliul dtale rămâne cel vechi cu o viză de flotant pentru domiciliul nou.